TUNA’DAN BAŞKAN YÜCEL’E TELEFERİK TEŞEKKÜRÜ

ALTSO Başkan adayı ve Alanya Belediye Meclis üyesi Mustafa Tuna, bölgenin 37 yıllık hayali olan teleferiği hayata geçiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e hizmetinden dolayı teşekkür etti.

14 Ağustos 2017 1148

ALTSO Başkan adayı ve Alanya Belediye Meclis üyesi Mustafa Tuna, bölgenin 37 yıllık hayali olan teleferiği hayata geçiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e hizmetinden dolayı teşekkür etti.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkan adayı ve Alanya Belediye Meclis üyesi Mustafa Tuna, Alanya’da ilk kez 37 yıl önce gündeme gelen ancak çeşitli gerekçelerle yapılmayan teleferik projesini tamamlayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e hizmetinden dolayı teşekkür etti.

TOZLU RAFLARDAN ALDI
Damlataş Plajı’ndan, Alanya Kalesi’ne uzanan 900 metrelik hattan oluşan teleferiğin insanlı testlere başlamasının 37 yıllık rüyalarının gerçekleştirilmesi olduğunu belirten ALTSO Başkan Adayı Tuna, “Göreve gelen belediye başkanları teleferik projesini unuttu. Başkan Yücel, 2014 yılında o projeyi tozlu raflardan alarak hayata geçirdi. Bu süreçte birçok olumsuzluğa rağmen yılmadı. Projenin sonuna kadar arkasında durdu” dedi.

HEM TARİH HEM DE DOĞA KORUNDU
Teleferik sayesinde dünyaca ünlü ilçenin tarihi dokusunu ve güzelliklerini tek seferde ziyaretçilere sunulacağını belirten Tuna, “Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ve UNESCO’nun şartlarına uygun proje hazırlandı. Uluslararası bir proje hayata geçirildi. Başkan Yücel, burada hem tarihi hem de doğayı koruyan bir projeyi uyguladı. Teleferik, ziyaretçilere bayram hediyesi olacak” ifadesini kullandı.

ALANYA’YA HAYIRLI OLSUN
Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Alanya’ya teleferiğin daha da değer katacağını söyleyen ALTSO Başkan adayı Tuna, “Bu dev ve imkansız olarak görülen proje, Alanyamızın turizmine farklı bir çehre katacak. Başta başkanımız Yücel olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Alanya halkına da hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

FARKLI BİR DENEYİM
Teleferiğin Alanya turizmine canlılık getireceğini belirten Başkan adayı Tuna, “Bu tür yatırımlar turizmi canlandırır. Alanyalılar ve Alanya’ya gelen yerli-yabancı turistler, bölgede farklı bir deneyim yaşayacak. Kent sakinleri ve turistler, tepeden kısa sürede bölge hakkında bilgi sahibi olacak. Teleferik, dışa olduğu kadar iç turizme de büyük katkı sağlayacaktır. Gelen turistlerin Alanya’da daha da çok vakit geçirmelerine neden olacak” dedi.

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir