ÖZ GEÇMİŞ

Öz geçmiş: Mustafa TUNA

Mustafa Tuna, 30 Haziran 1970 yılında Alanya’nın Kadıpaşa Mahallesi’nde doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde eğitim gören Tuna, kendi adına ilk iş yerini askerden geldikten sonra 1996 yılında açtı. Memleket sorunlarıyla genç yaştan itibaren ilgilenen Mustafa Tuna, aktif olarak 2000 yılından itibaren politikanın içinde yer aldı.

 

Toplumsal sorunlara duyarsız kalamayan Mustafa Tuna, fiilî olarak Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) katıldı. Politik yeteneği ve ekip çalışmalarına verdiği önemle Tuna, 2003-2005 yılları arasında iki yıl Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Başkanı görevinde bulundu. İş dünyası, her türlü siyasi görüşten partili, sivil toplum kuruluşları da dâhil olmak üzere toplumun her kesiminde sevilen Mustafa Tuna, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) meclis üyesi olup, 2009-2014 yılları arasında Meclis Başkanlığı yaptı.

Mustafa Tuna, ticaret alanındaki çözümleri, turizme farklı bakışı, tarımdaki projeleriyle 30 Mart 2014 günü yapılan yerel seçimlerde Alanya Belediyesi MHP Meclis üyesi seçildi. Alanya Belediye Meclisi MHP Grup Sözcüsü olan Tuna, Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

 

Mustafa Tuna, evli ve iki çocuk babasıdır.